Reedel, 15. novembril anti Tallinna Ülikoolis Tartu Raatuse Koolile pidulikult üle Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnuskiri „Aasta võõrkeelealane tegu 2013". Tunnustus saadi varajase saksa keele õppe läbiviimise ja saksa keele populariseerimise eest Tartu linna lasteaedades õppivate laste ja nende vanemate hulgas.

 

Algatuse "Varajane saksa keel" eesmärkideks on saksa keele populariseerimine, laste ja nende vanemate motiveerimine, julgustamine ja suunamine saksa keele õppimise juurde.

Varajane saksa keele õpe toimub laulu, tantsu, rütmilise tegevuse ja mängu abil, keele jäljendamise ning näitlemise kaudu.

Saadud tunnustus annab koolile kindlasti indu ka edaspidiseks. Plaan on jätkata sama edukalt varajase saksa keele õpetamisega Tartu linna lasteaedades ja Tartu Raatuse Koolis. „Jätkusuutlikust näitab see, et peale lasteaia lõpetamist on võimalik jätkata saksa keele õppimist Tartu Raatuse Kooli 1. klassis," ütles auhinda vastu võtnud varajase saksa keele õpetamise eestvedaja Imbi Mesila (fotol).

Varajase saksa keele õppemetoodika sihtrühmaks on lapsed vanuses 3-10. Projekti mõjul on varajase saksa keele õpe Tartu lasteaedades suurenenud. Kui 2009. aastal viidi projekti läbi ainult ühes lasteaias, siis 2011. käis töö juba kaheksas ning eelmisel õppeaastal koguni kümnes lasteaias.

„Algatus on tänaseks Tartust levinud ja käivitunud mitmes maakonnas - Harju-, Pärnu-, Lääne- ja Valgamaal ning Tallinnas. See näitab, et kasusaajate hulka on võimalik perspektiivis veelgi laiendada," sõnas Tartu Raatuse Kooli direktor Toomas Kink.

Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnuskiri „Aasta võõrkeelealane tegu 2013"on rahvusvaheline tunnustus, millega kaasneb ka TEA kirjastuse poolt välja pandud 300 eurone kinkekaart.

Tartu Postimehes ilmunud teemakohane artikkel avaneb siin.