Vali keel

6.b õppekäigul Tartu loodusmajas "Muld elukeskkonnana"
Teisipäev, 13. Oktoober 2020

Eesmärk:
programmi läbinud õpilane oskab kasutada stereomikroskoopi nii elusa kui elusate objektide vaatamiseks; rühmitada ja määrata välistunnuste alusel abimaterjali toel selgrootuid; kirjeldada juhendi abil elusorganisme; tunneb vähemalt viit mulla selgrootut; mulla huumushorisonti välimuse järgi; teab mulla koostist ja tüüpe; et enamus mullaelustikust on väga väike ja väga arvukas; et pinnase temperatuur on sageli erinev õhu-temperatuurist ja selle põhjust; millest koosneb ja kuidas tekib turvas. Mõistab mulla elusa ja eluta osa vastastikuseid suhteid, mullaorganismide olulisust mulla huumusekihi tekkel ja mullaviljakuse loomisel; mulla olulisust ökosüsteemi toimimises ja aineringes; kirjeldada mulla profiilis nähtavaid horisonte.

Õpitulemused
Õpilane:
1) kirjeldab ja võrdleb erinevaid mullaproove, nimetades mulla koostisosi;
2) selgitab muldade kujunemist ja mulla tähtsust looduses;
3) tunneb mullakaeves ära huumushorisondi;
4) kirjeldab huumuse teket ja selle osa aineringes.

Reisi marsruut ja kava:
Õpilased tulevad iseseisvalt Tartu loodumaja juurde (Lille 10) kella 9:25-ks. Õppeprogramm algab 9:30. Õppeprogramm kestab 3x45 minutit. Õpilased liiguvad pärast programmi lõppu koolimajja ja lähevad sööma ning pärast seda suunduvad tunnikavajärgsesse tundi, mis algab 13:05.

Õpilasi saadab õpetaja Aigrid Kõõra.

Programmi läbiviimine on toetatud Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projektist "Tartu Raatuse Kooli õpilaste keskkonnateadlikkuse areng".

Lisainfo: Aigrid Kõõra

Tartu Raatuse Kool   |  Aadress: Raatuse 88a, 51009 Tartu   |   tel: 7 461 721   |   e-post: kantselei@raatuse.tartu.ee  |   Registrikood: 75006820