Lühidalt peamisest

2013. toimus projekti  "Are we more similar or different?" (Oleme me rohkem sarnased või erinevad?), mille koordinaatoriks on meie kool, ettevalmistav kohtumine Leedus, kus räägiti läbi esitatava projektitaotluse üksikasjad.

2014. aasta talvel esitati 2014-2016 aastani kestva kuue põneva partneriga projekt rahastajale ja sama aasta suvel saadi positiivne vastus. Sellist projekti pole meie koolis veel varem olnud, sest esmakordselt saavad nii suurde projekti kaasatud olema algklasside lapsed.

Projektipartnerid

Frejlev Skole, Aalborg (Taani)
Hogsater School / Högsäters skola (Rootsi)
Skujene Primary School / Skujenes pamatskola (Läti)
Liminganlahti Comprehensive School / Liminganlahden yhtenäiskoulu (Soome)
Kaunas Versvu Secondary School / Kauno Veršvų vidurinė mokykla (Leedu)
Tartu Raatuse Kool (Eesti)

Projekt finantseeritakse Nordplus Junior programmist, mis kuulub Põhjamaade Ministrite Nõukogu kõige tähtsamate elukestva õppe programmide hulka.


Projekti kokkuvõte
 

Tegemist on projektiga ennekõike 9-11-aastastele õpilastele. On selge, et kõikide projektipartnerite üks ühisosa on Läänemeri, kuid kindlasti on meil palju erinevusi ning nende osas me soovimegi, et õpilased nende teemadega tegeleksid. Igal mobiilsusel on oma teema. Nt tutvustavad õpilased teistele oma rahvuslikke toite, laule, tantse ja mänge ning õpetavad neid iga visiidi käigus ka teistele. Lähte-eesmärgiks on olnud ka see, et õpilased tutvustavad teistele omal maal tuntud kaasaegseid tuntud sportlasi, popartiste, vaba aja veetmise võimalusi, võrdleksid kõikide partnerriikide ilmastikku jne. Kõikides meie riikides on olemas inimesed, kelle juured on erinevates kultuurides. Kindlasti on teemaks ka nende kaasamine ning kogu temaatika, mis puudutab multikultuursust ja sellega toimetulekut kaasaja ühiskonnas. Plaanis on ka see, et õpilased valmistavad esitlusi kohalike traditsioonide ja rahvuslike festivalide vms kohta. Üheks variandiks on ka võtta üks traditsiooniline tähtpäev, mida peetakse kõikides partnerriikides ning võrrelda nende tähistamist jne.

Igas riigis toimuvaks projektikohtumiseks määratakse üks peamine teema, mille osas kõikide osalevate riikide lapsed valmistavad midagi ette. Peale kohtumist annavad õpilased  kodukoolides ülevaate oma kaaslastele, analüüsivad seda ja tehakse järeldused, kas ja kui palju need on sarnased või erinevad.

Väljapakutud teemad on:

- tüüpiline koolipäev/koolinädal
- toit
- sport ja mängud
- loodus
- rahvuslik festival/tähtpäev
- rahvuslikud tantsud, laulud, mängud, käsitöö


Seotud uudised:

Kooli rahvusvaheline koostöö jätkub uuel tasemel

Seitse last siin ja sealpool polaarjoont

Neli meeleolukat päeva Lätimaal

Neljän maan mausteet sekaisin  /Kaleva, Soome, 10.02.2015/

Projektinädal tõi külalisi kolmest riigist

Raatuse kahenädalane dessant Kaunases

Seotud galeriid ja videod:

Are We More Similar or Different projektinädal Soomes

Are We More Similar or Different projektinädal Lätis - galerii 1

Are We More Similar or Different projektinädal Lätis - galerii 2

Are We More Similar or Different projektinädal Eestis

Simdif Leedu projektinädal

Are We More Similar or Different viimane projektikohtumine Kaunases (Leedu) /Kadras TV, sõna saavad õpetaja Kirsti Allik, õpilane Liisy Tõnuvere ja arendusjuht Rene Leiner, klikka ülal vasakul fotole ja käivita video play nupust/