23. septembril 2013 startisid Tallinna lennujaamast viis Tartu Raatuse Kooli õpilast Torinosse (Itaalia), kus neid ootas 25 kraadine soojus ja temperamentsed itaallased.

Lennujaamas tehtud fotole jäänud (vasakult) Ronja Juurma, Mari-Liis Kangro, Melani Meikar, Karl Kivi ja Rimon Reinmets viibivad Comeniuse õpirände projekti raames meie Torino partnerkoolis kuni 21. detsembrini.

Itaalias elavad meie õpilased peredes ning käivad kohalikus koolis. Nende tegemisi aitavad korraldada mentorid ja projekti koordinaatorid Torinos ja Tartus. Enne õpirändesse minekut läbisid õpilased ka itaalia keele kursused, mida viis läbi Itaaliast pärit õpetaja Giulia Landonio (vt ülemist fotot).

Nii esimesi kui ka kõiki järgnevaid meie õpilaste muljeid, emotsioone, tegemisi ja toimetusi saate lugeda nende õpirände blogist, mis on kõikidele nähtav sellel lingil.