Novembri lõpp ja detsembri algus tõid Raatusele mitmeid häid sõnumeid kergejõustiku lainelt. Jagame allpool seda kõike nüüd ka teiega.

Robin Tamm pääses üle-eestilisele võistlusele

Esmalt legendaarse TV 10 Olümpiastarti Tartu ja Tartumaa I etapist, kus võisteldi kahes vanuseklassis. Nooremate poiste vanuseklassis (2008. aastal ja hiljem sündinud) saavutas Robin Tamm kõrgushüppes esikoha, tagades endale tulemusega 1.35 pääsu vabariiklikule võistlusele. 60 meetri jooksuski läks Robinil väga hästi ja ta sai ajaga 9,70 kuuenda koha.

Vanemate poiste hulgas (2006 ja 2007 sündinud) jooksis Rando Andvere ennast ajaga 8,46 finaali, kus parandas oma aega veelgi ning võitis ajaga 8,33 väga hinnalise teise koha. Üle-eestilisele võistlusele viinuks aga aeg 8,20, millest jäi sel korral napilt puudu.

Robin Tamm, Rando Andvere ning pildistamispäeval koolist eemal olnud Lembi-Mari Merisalu diplom. Fotod: Rene Leiner

Head tulemused kõrguses ja kauguses

Nooremate tüdrukute vanuseklassis võistles kõrgushüppes endast aasta vanemate tüdrukutega Lembi-Mari Merisalu ning seda suurepäraselt, jõudes 20 võistleja hulgas tulemusega 1.20 kolmandaks. Temalgi jäi ainult 5 cm vabariikliku võistluse normist puudu. 60m jooksus oli Lembi-Mari ajaks 10,42.

Vanemate tüdrukute vanuseklassis jõudis Meribel Vahtre 60m jooksus finaali ja sai seal ajaga 9,69 kaheksanda koha. Ülejäänud tüdrukud jäid napilt finaali ukse taha. 9. koha sai Estin Metspalu (aeg 9,76), 11. koha Nele Liis Salumets (10,17) ning 13. koht kuulus Mirelle Rebasele, kelle lõpuaeg oli 10,24.

Kolm tüdrukut finaalis

Sama vanuseklassi kuulitõukes tuli tüdrukutel võimalikult kaugele lennutada 2 kg raskust raudmuna. Kolm tüdrukut jõudsid finaali. Meribel Vahtre tõukas 8.42 ja saavutas 6. koha. Nele Liis Salumetsa tulemus oli 7.58, mis andis 7. koha. Estin Metspalu saavutas 7.29 meetrise kuulikaarega hea 8. koha. Napilt jäi finaalist välja Mirelle Rebane tulemusega 7.10.

Kõiki tüdrukuid juhendas, julgustas ja aitas õpetaja Linda Kivistik, kellele siinkohal suure aplausi teeme.

Kuulitõukajate kool

Neljapäeval, 5. detsembril võistlesid meie lapsed aga juba TÜ spordihoones toimunud Tartu linna koolide karikavõistlustel kergejõustikus.

Saime kolm esimest kohta ja kõik need tulid kuulitõukes. Lapsi juhendanud õpetaja Margus Udekülli sõnul oleksime suure tõenäosusega saanud ka neljanda esikoha kui Annabel Nöps poleks haige olnud.

6.-7. klasside poiste arvestuses võitis tulemusega 11.97 David Valdre. 8.-9. klasside poistele tegi tuule alla Varmo Pärnpuu, kelle käe läbi lendas kuul tervelt kolm meetrit kaugemale kui tema lähimal jälitajal. Sama vanuseklassi tüdrukute seas võttis 9.81 meetrise kuulikaarega esikoha Kadri Kangro. Tundub, et oleme üks väga tugev kuulitõukajate kool.

Ilus vaatepilt. Kolm Raatuse kuulitaltsutajat poodiumi kõrgeimal astmel. Vasakult: David Valdre, Varmo Pärnpuu ja Kadri Kangro. Fotod: Margus Udeküll

Kaks hõbedat ja napp väljajäämine võistkondlikult poodiumilt

Lisaks kolmele esimesele kohale saime ka kaks teist kohta. Kaisa Kivisaare kõrgushüppe kuld võeti võistluste viimase katsega käest. Marie Kiivit Reiniku koolist suutis sel korral kõrguse 1.35 viimasel katsel ületada ja Kaisa eest esikoha endale näpsata, kuid kahtlemata väärib Kaisa siinkohal kõige suuremaid kiidusõnu.

Juba 10 Olümpiastardi võistlustel suurepäraselt silma paistnud Rando Andvere parandas oma 60 meetri tulemust neil võistlustel veelgi, saavutades 6.-7. klasside poiste arvestuses numbritega 8.23 väga korraliku teise koha.

Teise koha omanikud Kaisa Kivisaar ja Rando Andvere. Fotod: Margus Udeküll

4x200m teatejooksudes
saime kõigis neljas vanuseklassis neljanda koha.

Võistkondlikus arvestuses Raatuse kool seekord kolme hulka ei pääsenud, kuid kolmes vanuseklassis jäi sellest väga vähe puudu.

“Kokkuvõttes läks meil siiski hästi. Kolm esikohta on kõva sõna ja sinna lisaks veel 2 hõbedat,” võttis Margus Udeküll põneva võistluse kokku.